Kešu pražené nesolené DR.ENSA

Kód: 30100547
Neohodnotené
Značka: DR.ENSA
€1,65 €1,38 bez DPH
Skladem (> 5 ks)
hmotnost v gramech
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

výborné zobanie k televízii 

jemná maslová chuť kešu obohatená o praženie 

Kešu oriešky sú sladké s nádychom kyslej chuti a sú bohaté na vitamín C. Predstavujú chutnú "náhradu" slaných chipsov a iných maškŕt. Nájdeme v nich konkrétne tuk, bielkoviny, sacharidy, vodu, železo, fosfor, zinok, meď, mangán aj kyselinu listovú. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kešu - Obličkovec západný, je tropický vždyzelený strom, ktorý produkuje semeno kešu a jablko kešu. Môže rásť do výšky cca 14 m, ale trpasličí strom kešu rastie do 6 m. Trpasličí strom sa ukázal byť rentabilnejší, so skoršou zrelosťou a vyššími výnosmi. Jeden urastený obličkovec môže za rok vyprodukovať až 40-50 kg kešu orieškov. 

Kešu je pôvodom zo Strednej Ameriky, Karibských ostrovov a severnej časti Južnej Ameriky. Portugalskí kolonisti v Brazílii začali vyvážať kešu orechy už v roku 1550. V roku 2017 boli hlavnými výrobcami Vietnam, India a Pobrežie Slonoviny. 

Obsah vitamínov a minerálov v kešu 

Kešu obsahujú v 100 g 553 kalórií, 44 g tukov, 30 g sacharidov (z toho 6 g cukry), 3,3 g vlákniny, 18 g bielkovín a 23,5 g škrob. Ďalej obsahujú vitamín B, C, E a K, z minerálnych látok obsahujú meď, fosfor, horčík, mangán, zinok, železo, selén, draslík, vápnik, sodík, omega 3 a omega 6 kyseliny. 

  

Kešu orechy - 7 účinkov na zdravie 

  1. Kešu udržujú zdravé srdce.

Kešu orechy sú bohaté na srdcovo zdravé mastné kyseliny. Nie všetky tuky sú pre vás zlé a niektoré druhy tuku môžu skutočne pomôcť vášmu srdcu. Kešu obsahujú zdravé mononenasýtené tuky, vrátane kyseliny olejovej a kyseliny palmitolejovej. Toto sú esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú spojené s nižšími hladinami nezdravého LDL cholesterolu a vyššími hladinami zdravého HDL cholesterolu. Výsledkom je, že spotreba mononenasýtených tukov v kešu je spojená so zníženým rizikom kardiovaskulárnych ochorení. 

  

  1. Kešu pomáhajú s cukrovkou

Pacienti s cukrovkou majú niekoľkonásobné vyššie riziko vzniku srdcového infarktu, mozgovej príhody, poškodenia očí, obličiek a dolných končatín. Základným krokom k úspešnej liečbe je úprava životosprávy chorého. K tomu je treba si uvedomiť, že metabolizmus horčíka a draslíka sa podieľa na regulácii cukru v krvi, Je známe, že nízky príjem horčíka vedie k metabolickým zmenám a následne k rozvoju cukrovky 2. typu. Metabolické zmeny sa týkajú predovšetkým obéznych ľudí. A u diabetikov horčík zlepšuje metabolizmus cukru a tukov a je jedným z krokov na odstránenie cukrovky. 

  

  1. Kešu udržujú zdravé cievy a nervy

Kešu vďaka vysokému obsahu horčíka pomáhajú regulovať neurotransmitery, ktoré posielajú správy do celého mozgu a nervového systému. Meď a železo zasa pracujú spoločne a pomáhajú telu formovať a používať červené krvinky. To zase udržuje zdravé cievy a nervy. 

  

  1. Kešu udržujú zdravé kosti

Minerálom, ktorý udržuje kosti v dobrej kondícii je horčík. Kosti síce obsahujú viac vápnika ako horčíka, ale horčík je tým minerálom, ktorý zaisťuje ich pevnosť. 

  1. Kešu znižujú riziko vzniku žlčových kameňov

Žlčové kamene sú tvorené tvrdeným cholesterolom alebo zlúčeninou nazývanú bilirubín a môžu byť veľmi bolestivé. Konzumácia kešu orechov každý deň znižuje riziko bolestivých žlčových kameňov. 

  1. Kešu podporujú imunitu

Okrem vysokého množstva medi sú kešu veľkým zdrojom zinku. Ak máte nedostatok zinku, ohrozí to fungovanie vášho imunitného systému, pretože tento minerál je dôležitý pre rozvoj buniek imunitného systému, produkciu antioxidačných enzýmov a aktivitu regulátorov imunitného systém. 

  

  1. Kešu pomáhajú pri chudnutí

Hoci kešu orechy sú považované za orechy s vysokým obsahom tuku, obsahujú dobrý cholesterol - HDL. Takže na rozdiel od všeobecného presvedčenia, tí, ktorí jedia kešu aspoň dvakrát týždenne, získavajú v porovnaní s tými, ktorí ich jedia menej, nižšiu hmotnosť. 

ZloženieKešu orechy jadrá, pražené 

Dodatočné parametre

Kategória: DR.ENSA - Oriešky
Záruka: 270 dnů

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: